середа, 28 вересня 2016 р.

Чим цікаве число нуль?

Нуль - це, мабуть, перше в нашому житті загадкове число. Ми багато чули, наприклад, про чудеса числа Пі, але мало хто має з ним справу в повсякденному житті. Не кажучи вже про комплексні числа. А ось з нулем ми маємо справу частіше: навіть на клавіатурі цифра нуль завершує ряд.
Перейти за посиланням

вівторок, 27 вересня 2016 р.

Відкрите нове найбільше просте число

Кертіс Купер (праворуч) відкрив найбільше просте число
Воно дорівнює 274207281 - 1 і містить 22338618 цифр.
Американський професор Кертіс Купер з Центрального університету Міссурі відкрив нове найбільшу відоме науці просте число. Воно дорівнює 274207281 - 1 і містить 22338618 цифр, передає New Scientist.
Як відомо, просте число - це натуральне число, які має рівно два дільника - одиницю і саме себе.
Відкриття нового числа відбулося завдяки проекту GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search), який використовує комп'ютери користувачів Мережі.
Алгоритм виявлення подібних чисел базується на їх пошуку у формі чисел Марена Мерсенна, які мають вигляд 2p - 1, де p також є простим числом.
За допомогою цього алгоритму і були знайдені 15 останніх і найбільших простих чисел.
Пошук таких чисел має і практичне значення. Приміром, не так давно GIMPS допоміг виявити помилку в процесорах Intel Skylake, що працюють при високому завантаженні.
Примітно, що останній раз найбільше просте число також відкрив Купер в 2013 році - воно виявилося рівним 257885161 - 1 і містило більше 17000000 цифр. Тоді за це відкриття математик отримав три тисячі доларів.
На даний момент наука знає про 49 простих числах Мерсенна. Загальна ж кількість простих чисел - нескінченна.
У листопаді минулого в математиці було ще одне важливе відкриття: нігерійський вчений довів гіпотезу Рімана, яку дослідники безуспішно намагаються вирішити протягом останніх 156 років.

середа, 21 вересня 2016 р.

Особливості проведення ЗНО та ДПА у 2017 році

Сьогодні о 10:00 у Міністерстві освіти та науки України відбулася прес-конференція директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка та директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія щодо особливостей проведення ЗНО та ДПА у 2017 році.

Читати в повному обсязі:   Особливості проведення ЗНО та ДПА у 2017 році

неділя, 11 вересня 2016 р.

ВОРОНОВИЧАНКА ВІКТОРІЯ БЛЄДНІКОВА - УЧЕНИЦЯ 8 КЛАСУ ВОРОНОВИЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ - УЧАСНИЦЯ СУПЕРФІНАЛУ ХХХ МІЖНАРОДНОГО ЧЕМПІОНАТУ З РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ У ФРАНЦІЇ!

Шкільний голосистий дзвоник знову покликав за парти учнів. Промайнуло літо, як три коротких дні, залишивши по собі лише спогади. Є що згадати учениці 8 класу Вороновицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Вікторії Блєднікові.
- «Мрії збуваються, якщо наполегливо йти до мети!» - стверджує вона, так думаю і я. Адже, потрапити на суперфінал Чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач, що завжди проходить у серпні в Парижі (Франція), - мрія тисяч школярів, студентів та вчителів. Париж ... Місто закоханих, символ Франції і місто мрії. Тут кожна вулиця, кожен дворик і куточок просякнутий особливою чарівною атмосферою французького духу. В усі часи тут шукали натхнення художники, а поети і письменники оспівували Париж у своїх творах і складали про нього легенди. Вікторія увійшла до національної збірної математиків України на цей конкурс. Це вже – victory.
Потрапивши до команди, сподівались, що знайдуться серед наших підприємців ті, що готові продовжити традиції меценатства і підтримати дітей.   І наші сподівання виправдалися, в першу чергу завдяки великій підтримці Ветц В.М. та  Засієнко О. В., які вселили віру в те, що це можливо.
 Ця мрія залишилась би просто мрією без людей, які здатні підтримати обдаровану молодь.
Адміністрація Вороновицької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів, педагогічний колектив та батьки учениці висловлюють найтепліші слова подяки Вінницькій районній держадміністрації, Вінницькій районній раді, відділу освіти Вінницької РДА, особисто, голові Вороновицької селищної ради Ковінько О. Г., Вороновицькій селищній раді за надання фінансової допомоги в організації поїздки на чемпіонат. Велика вдячність місцевим підприємцям, які надали спонсорську допомогу: Ветц В. М., Стецькому В. Б, Юрченку О. В., Штельмаху О. К., Плотницькому О. М., Максимчуку М. М., Шкроботу О. В., Нагорному В. М., Джеджулі М. М., Мельничуку В. В., Гурковському І. В., Монзолевській О.А., ТОВ «Вороновицьке ХПП». Однак необхідної суми так і не вдалося б зібрати, якби не значна допомога  ТОВ «Птахофабрика «Поділля» (с. Степанівка). Висловлюємо найтепліші слова подяки колективу ТОВ «Птахофабрика «Поділля» та  особисто генеральному директору Бебко О. Г.
Ваша фінансова допомога дала можливість моїй учениці від імені учнівської еліти Вінницької області проявити свої математичні здібності на міжнародному рівні, де сотні математиків з Німеччини, Франції, Бельгії, Італії, Швейцарії, України, Польщі, Росії, Канади, Алжиру, Тунісу, Нігерії, Кореї та інших країн світу змагалися в інтелектуальній першості.














Вікторія гідно представила Україну в своїй віковій категорії на Міжнародному чемпіонаті.
Шановні меценати, щиро дякуємо Вам за підтримку в сприянні інтелектуальному розвитку молоді та підвищенні рейтингу Вінницького району! Бажаємо Вам здоров'я та процвітання!

ВОРОНОВИЧАНКА - УЧАСНИЦЯ ХХХ МІЖНАРОДНОГО ЧЕМПІОНАТУ З РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ЗАДАЧ!

субота, 10 вересня 2016 р.

Віктор Громовий: маразм №8 - "Конспект уроку"

У нині діючій Типовій  інструкції з діловодства, яка затверджена наказом Міністерства освіти і науки України № 1239 від 28 серпня 2013 року «Про затвердження Типової інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності» серед 35 перерахованих типових документів(додаток 9), що обов’язково створюються під час діяльності  загальноосвітніх навчальних закладів немає ніяких конспектів чи планів уроків.
У «помаранчевому» наказі МОН України "Про подолання проявів бюрократизму в освіті" 17.05.2005 № 297 п.1.4. чорним по білому зазначає - встановити, що:
єдиним документом у плануванні роботи навчального закладу є річний або семестровий план;
календарне планування навчального матеріалу вихователі, вчителі, майстри  виробничого навчання, викладачі мають право здійснювати безпосередньо у текстах робочих навчальних програм;
розробка планів проведення навчальних занять є компетенцією педагога, який і визначає їх структуру і форму;
планування роботи класних керівників, кураторів, вихователів, бібліотекарів,   керівників  методичних  об'єднань, гуртків, спортивних секцій тощо здійснюються один раз на семестр http://www.uazakon.com/document/fpart46/idx46914.htm.
Нагадаю, що у зв'язку з численними скаргами вчителів у Міністерство освіти і науки України на свавілля чиновників заступником міністра освіти Павлом Полянським був направлений Лист МОН №1/9-630 від 05.12.2014 "Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя».
Там є всього чотири пункти, які варто вивісити в кожній учительські і в кожному управлінні освіти:
Читати в повному обсязі: Віктор Громовий: маразм №8 - "Конспект уроку"

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

10 математичних секретів усного рахунку

Ті, хто в школі ставився до уроків
математики із зневагою, напевно, хоча б кілька разів у житті бували в незручній
ситуації. Як порахувати суму комунального платежу, здачу в магазині? Якщо знати
пару простих прийомів, то це займе у вас буквально секунду. А вже під час
іспиту знання правил множення великих чисел може заощадити час. Читати далі: 10 математичних секретів, які допоможуть усно рахувати

Картина Миколи Богданова-Бельського "Усний рахунок", 1895

четвер, 1 вересня 2016 р.

Урок-гра для учнів 5-9 класів "Я люблю Україну!"

Кожна людина завжди з великою любов'ю згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. Ту маленьку Батьківщину, де живуть її рідні люди. І якщо скласти маленькі Батьківщини кожного з нас – перед очима з’явиться наша велика держава Україна.
Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і мудрими талановитими людьми. Це велика європейська держава.
Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні постаті Богдан Хмельницький, Іван Сірко,  Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Ліна Костенко, Богдан Ступка, Микола Лисенко. І сьогодні ми перевіримо, наскільки глибокі у вас знання щодо України, її традицій, історії, видатних особистостей.
В цей осінній день всім учителям, учням та їх батькам хочеться побажати міцного здоров'я, наснаги, наполегливості та прагнення до нових знань!